1125   04-1

Кафедра соціології факультету соціально-психологічних наук та управління продовжує реалізовувати свою стратегію міжнародних наукових комунікацій.28 лютого 2017 року відбулася зустріч декана факультету доктора історичних наук, професора, члена-кореспондента НАН України Володимира Євтуха з науковцями-фахівцями етносоціологічних досліджень Анкарського університету соціальних наук (Анкара, Турецька республіка): доктор, керівник Проекту Філіз Тутку Айдін Безікоглу, дослідник Середньосхідного технічного університету, аспірант факультету регіональних досліджень Фетхі Куртій Шахін і дослідник-магістр Ферідеханум Усеінова.

Турецькі колеги презентували зміст Проекту «Права меншин та їх реалізація на прикладі казанських татар, чеченців у Росії та кримських татар в Україні у пострадянському просторі у період з 1991 по 2014 рр., у якому можлива участь науковців  Етносоціологічної школи професора В. Євтуха.

Мета Проекту – дослідити політичні, соціальні, економічні та культурні аспекти, надані права та проблеми меншин в Україні.

Зустріч була пошуком оптимальних шляхів спільних наукових досліджень, у першу чергу, з проблем національних меншин, як в Україні, так і в Туреччині.

У травні 2017 року науковці України і Туреччини домовилися про проведення спільної конференції у м. Києві в НПУ імені М.П. Драгоманова. Передбачається, що наступна конференція відбудеться в Анкарському університеті соціальних наук і цей науковий проект буде довготривалим, цікавим та ефективним.