cover-1Нещодавно вийшла у світ монографія Володимира Євтуха, Максима Колесніченка "Феномен етнічності у зарубіжному науковому дискурсі: філософське осмислення".
Монографічне дослідження присвячене аналізу західного наукового дискурсу феномена етнічності у філософській науці.

Обґрунтовано теоретико-методологічні засади наукового дискурсу з проблем етнічності; відтворено можливості філософської науки у з’ясуванні сутності етнічної диверсифікації країн у сучасному світі, визначені її чинники та наслідки для етнонаціонального розвитку поліетнічних країн; проаналізовано процес концептуалізації понять «етнічність», «етнічна ідентичність», «етнічна інакшість»

МОНОГРАФІЯ

MONOGRAPH

у західному науковому просторі; з’ясовано смислову наповненість термінів та понять, за допомогою яких розкривалася сутність феномена етнічності та його функціональних аспектів («етнічна ідентичність», «етнічна інакшість»), та адаптовано до вітчизняних дослідницьких традицій; представлено процес структурування дослідницького поля феномена етнічності у його структурно-організаційному та теоретико-методологічному вимірах; визначені типи та форми вияву етнічної ідентичності та перспективи її розвитку; проаналізовано роль конструкту етнічної «інакшості» у міжетнічній взаємодії та її динаміки у соціокультурних контекстах поліетнічних країн; здійснено спробу спроектувати вплив західного етнодискурсу на інтенсифікацію досліджень з етнічної проблематики в українському науковому просторі.

У монографії представлені основні напрямки та теми західного наукового дискурсу й вклад дослідників етнічності європейських та північноамериканських країн – активних áкторів етнодискурсу у його розвиток та можливості участі у ньому українських дослідників.