toloka1

10 та 24 квітня 2019 року відбулася студентська толока на території Видубицького монастиря за підтримки Київської міської державної адміністрації, зокрема Яремійчук Лесі Василівни,

заступника декана факультету з навчально-методичної роботи, доцента Голубенко Тетяни Олександрівни, професора кафедри соціальної політики Патинок Оксани Петрівни та студентського парламенту факультету (Бикович Марії).

Видубицький монастир, розташований між двома пагорбами над Дніпром, являє важливу історико-архітектурну цінність. Давній монастир був заснований в ХІ столітті князем Всеволодом – сином Ярослава Мудрого. Пізніше він став родинним монастирем князя Володимира Мономаха та його нащадків.

toloka2

На початку студентської толоки відбулась молебень у Георгіївському соборі, який є центром Видубицького монастиря. На північ від нього знаходиться трапезна, на захід – дзвіниця та будинок ігумена, що примикає до неї з південної частини. Між Михайлівським та Георгіївським соборами знаходиться Братський корпус.

Видубицький Михайлівський монастир – о

дин із найбільш таємничих та найбільш цікавих монастирів Києва. Під час студентської толоки на території Видубицького монастиря, яка на нашому Факультеті вже стала традиційною, були проведені роботи з благоустрою території монастиря. Учасники толоки одержали завдання з конкретною ділянкою роботи: прибирання довкілля та висадження квітів.

toloka7 toloka8 toloka9

toloka10

Були залучені студенти спеціальностей «Соціальне забезпечення», «Соціальна педагогіка», «Соціальна робота» та викладачі факультету соціально-економічної освіти, зокрема старший викладач кафедри теорії та технології соціальної роботи Житинська Марія Олександрівна.

toloka11

toloka12

На території Видубицького монастиря розташований некрополь, де поховано основоположника наукової педагогіки України Костянтина Ушинського. Наш факультет доглядає за могилою видатного вченого.

toloka13

Студенти під керівництвом наставників упорядкували прилеглі території монастиря, на клумбах позгрібали сміття та торішнє листя, посадили квіти, підчистили бордюри, підмели тощо.

toloka14

toloka15

toloka16

Навіть найменша дрібничка, зроблена у цьому плані кожним студентом та викладачем, принесе суспільну користь і зробить це місце кращим. Учасники толоки попрацювали плідно та згуртовано, сповнені прагнення духовного очищення!

toloka17