IMG 4194

09.04.2019р. відбувся круглий стіл для студентів та науковців на тему: «Соціальна робота з національними меншинами в Україні: проблеми та перспективи (До дня ромів)», проведений кафедрою соціальної політики Факультету соціально-економічної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова спільно з Міжнародною благодійною організацією «Чіріклі».

Мета круглого столу полягала у сприянні ефективній міжкультурній взаємодії усіх соціальних груп українського суспільства включаючи національні меншини та застосуванні посередництва для поліпшення комунікації і співпраці між ромським населенням та надавачами соціальних послуг.

IMG 4323

В роботі круглого столу брали участь: декан факультету соціально-економічної освіти, член-кореспондент НАН України, професор – Євтух В.Б.; президент міжнародного благодійної організації «Чіріклі» – Кондур Ю.Д.; завідувач кафедри соціальної політики, доктор філософських наук, професор – Ярошенко А.О.; професор кафедри соціальної політики – Патинок О.П.; ромський медіатор – Золотаренко Валентина; головний спеціаліст відділу розвитку науки у закладах вищої освіти головного управління науково-технічного розвитку директорату науки Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук, старший науковий дослідник НПУ імені М.П.Драгоманова – Вороненко О. В.; викладачі кафедри соціальної політики; студенти СНТ Факультету соціально-економічної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова.

Обговорювались питання: становище ромських громад в Україні; методи проведення оцінки потреб ромських громад\осіб; соціально-економічне становище ромських жінок в Україні; питання толерантності в роботі з національними меншинами; медіація та посередництво в роботі з ромськими громадами; праця медіатора в ромських громадах; подолання стереотипів щодо ромів в українському суспільстві; про ромів дослідників та письменників; співпраця громад національних меншин з місцевими органами влади в умовах децентралізації; соціальна робота з національними меншинами в Україні; соціально-правовий захист національних меншин в Україні; напрями соціальної допомоги в роботі з ромами; соціальний захист національних меншин: європейський досвід; проблеми взаємодії з національними меншинами в Україні, шляхи їх вирішення; міжнародний день ромів; соціально-психологічні аспекти роботи з національними меншинами; економічне забезпечення діяльності ромських суспільних організацій; особливості підготовки фахівців соціальної сфери до роботи з національними меншинами.

IMG 4196

IMG 4305

Впевнені, що робота круглого столу у вирішені питань по роботі з національними меншинами, а саме національною меншиною ромів, не залишила осторонь ні науковці ні студентів.